Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Muslumanlar toplumu sohbetleri
İslami Sohbet Amacı Nedir
0 Yorum
görüntüleme
Muslumanlar toplumu sohbetleri

Muslumanlar toplumu sohbet Müslüman İnsanlar Cemaat İle Bir Arada Namazları Eda Eederler Topluluk Gerek Dinen Gerek İslami Açısında İbadedlerimiz Ve Saohbetlerimiz Daha Topluluk İle Olmalıdır.

Değerli Kardeşlerim Toplumca Bu Zor Süreçten Geçiyoruz Muslumanlar İşleri İlede Gerek Ailevi Sorunlar İlede Karşı Karşıya Gelebiliyor İnşallah Lakin İnanmış Olduğumuz Din Bize Şükür Ve Sabır İle İmtihan Etmeyi öğretmektedir.

Muslumanlar  Dini İnançlarımız

Allah’ın dinine inanan kişilere Müslüman denilmektedir. Müslümanlar, Kur’an-ı Kerim’in son ilahi kitap olduğuna inanmakta, içeriğinde Allah’ın kusursuz sözlerin olduğunu belirtmektedir ve kuşkusuz bu doğrudur. Kur’an-ı Kerim’in içerisinde Müslümanlar için emirler vardır. Bu emirler insanların hem bu dünya hem de ahret ne yapmaları gerektiğini söyler. Hatta geçmişte Allah’ın dinine arşı gelenlerin nelerle karşılaştığına yönelik bazı örnekler verir.

Kur-an’ı Kerim toplumların hayatlarını nasıl düzenlemesi gerektiğini de söyler. Hatta Kur’an-ı Kerim’de yoksulluğu tam olarak ortadan kaldıracak emirler de vermektedir. Örneğin zekat verme, sadaka ve benzeri emirler, hem devletlerin hem de toplumun bolluk içinde yaşamasını sağlamaya yöneliktir. Dolayısıyla İslam dininin sadece dini açıdan yol göstermek için indirildiğini söylemek eksik bir söylem olur. İslam dini ve dolayısıyla Kur-an’ı Kerim, insanlara nasıl yaşamaları gerektiğine, dünya için neler yapılmasının önemli olduğuna, toplumlar arasındaki barış ve kardeşliğin nasıl oluşturulabileceğine yönelik sayısız tavsiyelerde bulunmaktadır.

Muslumanlan toplumu,Muslumanlar,Dini İnançlarımız,Muslumanlar Kimdir,Muslumanlık

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :

Muslumanlar.Org itibari ile güncellenmiştir.