Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Müslüman Kadının Farkı
0 Yorum
41 views görüntüleme
Müslüman Kadının Farkı

Özentilerle Başlayan Hayatların Sonu Film gibi Hüzünler İle Biter İslamiyeti Yaşayan Kadınlarımız Dini Duyguları Ve Temiz Bir Ahlak ile Hem Kendine Faydası Olur Diğer Farkıylada Etrafına Fayda Sağalamış Olur.

Yeni Teknoloji İle Hem Aile Kavramımız Hemde İslami Değerlerimiz Neredeyse Kalmıcak Duruma Hızlı Bir Şekilde Yaklaştığı Bu Kötü Zamanda İnsanlarımızın İslami Konular Üzerinde Kendi Aralarında Sohbet Dahi Etmediği Dini Duyguların Neredeyse Bitiği Bu Çağada Kendimize Dikad Etmeliyiz.

Kadınların yüzleri ile ellerinden başka bütün bedenleri avrettir. Yüzleri ile elleri namazda ve namaz dışında fitne korkusu olmadıkça avret değildir. Ayaklarının avret olup olmaması ihtilaflıdır. Sahih kabul edilen görüşe göre kadınların ayakları da avret değildir. Diğer bir görüşe göre namazda kadının ayakları avret sayılmazsa da namaz dışında avret yeri sayılır. Bu ihtilaftan kurtulmak için ayaklarını örtmeleri iyi olur.
Sahih olan görüşe göre kadınların kolları kulakları ve salıverilmiş saçları da avrettir.
Bu meseleye esas teşkil eden hadis-i şeriflerin meali şöyledir:
Hz. Aişe’nin rivayetine göre, kız kardeşi Hz. Esma bir gün Peygamberimizin huzuruna gitti. Üzerinde altını gösterecek şekilde ince bir elbise bulunuyordu. Resulullah (a.s.m.) onu görünce yüzünü çevirdi ve şöyle buyurdu: “Ya Esma, bir kadın buluğ çağına erince—yüzünü ve ellerini göstererek—bunlardan başka bir tarafının görünmesi sahih olmaz.” (Ebu Davud, Libas 31)
Sahih-i Müslim’de Ebu Hüreyre (r.a.} tarafından bir rivayette Peygamberimiz, giyindiği halde açık olan, yani ince ve şeffaf elbise ile dolaşan kadınların Cehennemlik olduklarını, Cennetin kokusunu bile alamayacaklarını bildirirler. (Müslim, Libas,125)
Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :